Keresés
Close this search box.

A koronacsakra betegségei

koronacsakra szimbólum

Elhelyezkedése

A fejtetőn, a kutacsoknál.

koronacsakra elhelyezkedése

A koronacsakra a csakrarendszer legmagasabb minősége, a hetedik síkja, európai szóhasználattal talán a hetedik mennyország elnevezéssel rokonítható. Az abszolút szabadság tudati állapotát jelképezi, ezen a síkon az ember felszabadult, mivel már nem létezik számára morális értékelés.

Fiziológiai kapcsolódások

A koronacsakrához tartozó epifízist, azaz tobozmirigyet a lélek székhelyének is tekintették, öregkorra elmeszesedik. A viszonylag ismeretlen mirigy többek között egyfajta belső óraként működik, összefügg a szexualitással, a testi növekedéssel, a vérnyomással, az immunrendszer működésével, szabályozza a hangulatot és a daganatok növekedését.

A tobozmirigy az egyetlen belső elválasztású mirigy, amely egyetlen részből áll és csak egyetlen hormonja ismert.

A többi csakrával ellentétben a koronacsakra problémái ritkán okoznak klasszikus betegségtüneteket. Az itt fellépő zavarok inkább pszichózisban és különféle személyiségváltozásokban nyilvánulnak meg. A legtöbb embernek nyugalmi állapotban van a koronacsakrája. Problémák akkor lépnek fel, ha aktiválják, és nem ennek megfelelően viselkednek. A koronacsakra arra tanít meg, hogy annál könnyebb az életünk, minél több ítélkezést hagyunk el és minél magasabb a tudatunk szintje.

A legmagasabban fejlett tudatot szimbolizálja, az univerzális tudat síkja, olyan sík, amelyet csak nagyon kevés ember ér el. A buddhista felfogás szerint mégis minden ember – sok-sok élet után – eléri egyszer ezt a szintet.

Ehhez a szinthez már nem tartoznak képek, mégis vannak kapcsolódó képi ábrázolások, ilyen például a szentek glóriája, ezt a nyitott koronacsakra sugárzásának tekinthetjük. A koronacsakra minden kultúrában azzal a fénnyel függ össze, amely egyszerre rezgés és anyag. Ezt a fénysíkot mindenkinek magának kell elérnie.

A koronacsakra szintjén már nem félünk felelősséget vállalni a saját életünkért, és megbízunk belső hangunkban, intuíciónkban.

Testi problémák

  • Parkinson-kór: ennél a betegségnél hiányzik a dopamin, egy neuroátviteli anyag, ami pedig a végtagok remegéséhez és megmerevedéséhez vezet. A betegség okát még nem ismerik. Az ezoterikusok, különösen a teozófusok szerint ezeknél a betegeknél teljesen zárt a koronacsakra, a gyökércsakra viszont teljesen nyitott. Ez magyarázná a betegség funkcióját, vagyis azt, hogy a betegeknek nincsenek belső képei, és teljesen a külvilág segítségére vannak utalva.

Lelki problémák

A koronacsakra pszichológiai témája arról szól, hogy nem szabad feladni a reményt, és álmainkat követnünk kell!

  • Dementia: elmegyengeség, különösen időskori elbutulás formájában lép fel az agy sorvadása miatt. Ezt jelentős emlékezetvesztés követi, amely a racionális gondolkodás és ítélőképesség lassú, de állandó gyengülésével, regressziójával jár. Az hogy a beteg ismét olyan lesz, mint egy kisgyerek, arra utal, hogy a belső gyermekének kellett volna több teret engednie.
  • Alzheimer-kór: hasonló a dementiához, ez is a belső gyermek háttérbe szorításáról szól.
  • Depresszió: arra vezethető vissza, hogy a koronacsakrát aktiválták, de nem tudnak bánni az energiájával. A veszteség okozta depresszió esetében fontos megtartani a koronacsakra képi energiáit (jövőképet).
  • Epilepszia: ezoterikus és jógakörökben úgy vélik, hogy ha a korona és a köldökcsakra túlságosan nyitva van, epilepsziához vezethet.

A koronacsakra erősítése

  • Meditáció.
  • Vizualizálj szivárványt vagy bíborszínt.
  • Képzeld el a jövőt!
  • Keress magadnak szellemi tanítókat!

A koronacsakra ásvány kövei

    hegyikristály kő
    Hegyikristály
    ametisz
    Ametiszt
    csaroit
    Csaroit
    szelenit kő
    Szelenit

    Természetes segítség

        Kapcsolódó cikkek

    Kapcsolódó termékek

    Shopping Cart
    Scroll to Top