Keresés
Close this search box.

5+1 dolog amit érdemes tudnod a méregtelenítésről

5+1 dolog a méregtelenítésről

Egy jó méregtelenítés után valóban hatékonyabb lesz a táplálék-feldolgozás, kiegyensúlyozottabb az anyagcsere, erősebb az immunrendszer, és javulni fognak a szervezet regenerációs folyamatai is. Azonban nem mindegy milyen méregtelenítő módszert választunk és hogyan.

Mire kell odafigyelned

 A méregtelenítés akkor hasznos, ha a kúrával nem ártasz többet magadnak, mint amennyit használsz. Nem szabad átesned a ló túloldalára, és túlzott mértékben meggyötörni a tested! A túlzásba vitt méregtelenítés során ugyanis számos értékes anyagot is kiürítesz a szervezetedből, a vitaminok és ásványi sók kiürülnek és súlyos betegségek jelentkezhetnek: károsodhat a máj, a vese. Utána viszont gyorsan visszatöltődnek a szervezetbe a méreganyagok. Különösen veszélyes, ha valaki nagy zsírtöbblettel rendelkezik, hiszen a zsírszövetekből kioldódnak az ott elraktározódott kémiai anyagok.

A különféle léböjtkúrákkal elért gyors testsúlycsökkenésért komoly árat is fizethetsz.

Egy napilapból értesülhettünk, hogy egy 21 éves lánynak kis híján az életébe került a drasztikus, ellenőrizetlen körülmények között lefolytatott léböjtkúra. A lány tíz napon át csupán az interneten vásárolt löttyökön élt az előírt mennyiségben. Közben tanult, dolgozott, edzésre járt, egyáltalán nem kímélte magát. Tíz nap alatt kilenc kilót veszített, és a kúra végére fel sem bírt kelni az ágyból. A kórházba érkezés után kiderült, hogy a mája már épp kezdte felmondani a szolgálatot és kis híján összeomlott a keringése is.

Úgy gondolom, ez a hír rátereli a figyelmet arra az eddig sokszor figyelmen kívül hagyott tényre, hogy a méregtelenítésnek vannak olyan fontos szabályai, amelyeket mindenképpen be kell tartani ahhoz, hogy ne sodorjuk veszélybe szervezetünket.

Nyers étrenden vagy léböjtkúrán maximum három napig szabad tartani a szervezetünket! Ennél hosszabb ideig nem biztonságos a kúra.

Iktass be egy-egy nap méregtelenítést, esetleg egy hetet, azonban egészséged érdekében ne ismételd meg túl gyakran, és az egyes méregtelenítő kúrák között hagyj hosszú szünetet. Figyelj oda az étkezésedre is, az ésszerű táplálkozás és a megfelelő életmód minden esetben nélkülözhetetlen!

Lássunk néhány megfontolandó tanácsot

1.     Mértékletesség és fokozatosság

A túl gyors és drasztikus méregtelenítés rosszullétet és egyéb kellemetlen tüneteket okozhat! Fontos felkészíteni a szervezetet az előtte álló tisztító kúrára, legyen az bármilyen típusú, így az előtte lévő napokon már csak könnyű ételeket fogyassz, kis mennyiségben. A fokozatosság a kúra után is szükséges, folyamatosan szoktasd vissza testedet a normál étrendhez.

2.     Sok folyadék

Érdemes arra is ügyelned, hogy a kúra alatt sok folyadékot fogyassz: naponta legalább 2,5–3 litert, ha pedig a tisztítást, böjtöt testmozgással is kiegészíted még többet.

 3.     Izzadni, izzadni

A könnyed méregtelenítés egyike a szaunázás, melyre akár az infraszauna is alkalmas. Ez egy hosszadalmasabb, ám megfelelő módszer. Természetesen emellett a folyadékpótlásra is erősen oda kell figyelned. Szauna hiányában, bármilyen mozgás megfelel, ami legalább 30 percig folyamatos izzadást tud kelteni benned. Ez lehet intenzív gyaloglás, biciklizés, hegymászás, vagy egyszerűen otthoni testmozgás.

4.     Üres „pocak” segíthet

Érdemes megváltoztatni az étkezési szokásokat és emelni a napi mozgás mennyiségét. A test legnagyobb méregtelenítő központja a gyomor. Fogyókúrás célokra is remek megoldás, ha este 18 óra után már csak folyadékot fogyasztasz, és hagysz időt a gyomornak, hogy emésztési feladatainak csökkenése után kicsit átlépjen a méregtelenítés funkciójába. Alvás szempontjából is hasznos, ha este üres gyomorral fekszünk le. A jó és mély alvás fontos a másnapi jó kedvhez.

5.     Tudd, mit eszel!

Csökkentsd 1 héten keresztül a következő anyagok fogyasztását

kávé, cigi, kóla, chips, tésztafélék, csokoládé, erős fűszerek, só, bors, tej, sajtok, szalámi, virsli (más minden olyan termék, ami nem természetes állapotában látható és sok benne a tartósítószer). Válaszd helyette a természetes anyagokat, pl. nem sózott magvak, zöldségek, saláták; nem dobozos, hanem saját készítésű gyümölcslevek.

 5+1 Nem javasolt a méregtelenítés

Azok számára, akik rendszeresen megterhelő munkát végeznek nem javasolt a drasztikus méregtelenítés, hiszen fizikailag és szellemileg is legyengülhetnek tőle egy rövid időre, mely által nem lesznek képesek ellátni munkájukat.

Bármilyen egészségügyi elégtelenség, vagy krónikus betegség esetén, hiszen kihatással lehet a kezelésre, akár szövődményeket is eredményezhet. Ilyen esetekben kizárólag orvosi felügyelet mellett végezhető bármilyen méregtelenítő kúra. Ugyanez vonatkozik a fejlődő szervezetre, tehát fiatalkorúakra, valamint várandós vagy szoptatós kismamákra is. Ilyenkor ugyanis a felszabaduló méreganyagok átjuthatnak a magzatba vagy az anyatejen keresztül a baba szervezetébe.

Lehet kíméletesen is!

 Szóval felejtsd el a drasztikus, ellenben kecsegtető méregtelenítő ajánlatokat és társait! Helyette inkább válaszd az egészséges, minőségi táplálékokat és több mozgást. Ha pedig mindenképpen méregteleníteni szeretnél, itt van néhány ötlet a kevésbé drasztikus megoldások közül.

Talp-tapasz természetes méregtelenítés

A sok évszázados múltra visszatekintő keleti orvoslás szerint a toxinok a nap folyamán lefele vándorolnak a testünkben, hogy a létfontosságú szervektől minél távolabb rakódjanak le.

Ázsiai természetgyógyászok vizsgálatai szerint a talpunkon elhelyezkedő reflexzónákon keresztül tudjuk hatékonyan, ugyanakkor nagyon kímélően megtisztítani szervezetünket. A Távol-Keleten kifejlesztett talp-tapaszok az akupresszúrás pontokon keresztül kivonják, majd magukba szívják a lerakódott méreganyagokat.

 Miért fontos a rendszeres béltisztítás? A yucca ereje!

A bevitt táplálék feldolgozása, hasznosítása és kiürítése során bizonyos mennyiségű salakanyag nem tud megfelelően távozni a belekből, így az lassan, de biztosan lerakódik a bélrendszer falára. Három olyan hozadéka van ennek, ami miatt indokolt a rendszeres és módszeres kipucolás.

  • Első, a lerakódás következtében bizonyos mennyiségű salakanyag újra felszívódik a bélfalon keresztül, ezzel mérgezve a szervezetet.
  • Második, a bélfalon való megtelepedés hosszú távon melegágyat biztosít az ártalmas baktériumok és paraziták számára.
  • Harmadik, a lerakódások akadályozzák a hasznosulásra kiválasztott jótékony tápanyagok megfelelő felszívódását, ezzel csökkentve az egészséges ételek kedvező hatását.

 Biorezonanciás méregtelenítő terápia

Hatékony és egyben kíméletes megoldás a méregtelenítésre a biorezonanciás méregtelenítő terápia is, mellyel sejtszintű tisztulás érhető el. A biorezonancia terápia (BRT), mely a biofizikai orvoslás alapja a méregtelenítésben oki kezelésként alkalmazható. A biorezonancia méregtelenítés folyamata nem drasztikus (mint például egy léböjt-kúra), szelíden szabadítja meg a testet a káros anyagoktól. A tisztulás pozitív hatással jár és ezért hálás lesz szervezetünk!

A Biorezonancia kedvező hatásairól itt olvashatsz többet.

EZ IS FONTOS LEHET!

Forrás:

  • www.almamag.hu
Shopping Cart
Scroll to Top